sâmbătă, 25 iulie 2009

Cum invingem fricile prin Dumnezeu


Avem langa noi , in imagine, iubirea si energiile divine ale minunatilor copii divini din aceasta clustra de cristal aquaaura - fiecare varf este o entitate a fericirii divine si a manifestarii ei , clipa de clipa, in viata de zi cu zi.

Pana vom reusi fiecare sa avem propria portie de dar divin in casele noaste va sugerez sa ii printati color pe A4 pentru vizualizare usoara sau sa ii puneti pe desktop.

Faceti o rugaciune de credinta catre ei , entitatile cristaline, sa va lase sa accesati impreuna lumea mirifica pe care o contin si cereti- le sprijin sa alunge orice stres legat de frici, sa vina in corpurile voastre mangaierile lor iubitoare si sa stearga programele de frica, generate de frica si toate urmarile lor; sa elimine toate metodele de agatare ale fricilor si programele de revenire a fricilor, centrii energetici si campurile negative care determina, sustin sau sunt generati de frici si orice noncamp de vibratie si/sau programe negative care impiedica sa va simtiti perfecti in iubire divina.

Chemati, impreuna cu ei, si legiunile iubitoare ale Arhanghelului Mihail, sa va ofere sustinere permanenta si protectie , libertate de a manifesta oricand vointa divina de pace, iubire si armonie.











Problema cu care ne confruntam sunt fricile si in special frica de moarte, trebuie sa o invingem si pe aceasta ca sa putem sa ne bucuram de rezultate si de viata.
S-au si mai bine trebuie sa ne bucuram de viata, clipa de clipa, ca sa invingem fricile...

Sa folosim orice rugaciune care aduce aminte de Dumnezeu, bucurie de a trai, bucuria sufletului......

"UMPLE TU DOAMNE, SUFLETUL MEU CU MAREA TA IUBIRE ! SI HRANESTE FIINTA MEA CU BUCURIE !"

"FERICIREA SUPREMA, DESFATAREA SI SENSUL VIETII MELE SI A URMASILOR MEI ESTE IUBIREA FATA DE TINE DOAMNE !"

"STIU DOAMNE CA MA IUBESTI SI MA LASI SA TRAIESC PENTRU MAREA TA IUBIRE, SA O IMPARTASESC OAMENILOR !"

"SUFLETUL MEU E FERICIT CU TINE SI MA BUCUR PERMANENT DE DARURILE TALE DE IUBIRE!"

"NU MA TEM DE MOARTE ! DOAMNE, PE TINE TE IUBESC CEL MAI MULT, MAI MULT DECAT LUMEA CARE MA INCONJOARA, UMPLE-MI SUFLETUL CU MAREA TA IUBIRE !"

Rugaciunile nu trebuie memorate, trebuie simtite, traite si in conexiunea permanenta cu energia iubirii, cuvintele vin de la sine, de la Dumnezeu, care e permanenta bucurie din noi, cea in care trebuie sa traim. Pana la urma, mai importante si decat cuvintele este starea de Dumnezeu in noi...

SUGEREZ o AUTOANALIZA PROFUNDA pt a afla care sunt temerile si sa scoatem impreuna sursele lor

marți, 21 iulie 2009

Detoxifiere cu apa


Cura chinezeasca cu apa fiarta si racita
Se fierbe seara mai mult de o jumatate de litru de apa (2-3 clocote) si se lasa in vasul in care a fiert, pana a doua zi dimineata.
Dimineata se masoara fix 500 ml apa fiarta si se bea pe nemancate. Dupa ingerarea ei se poate manca orice.
A doua zi se beau 600 ml de apa fiarta, a treia zi 700 ml de apa fiarta, si tot asa, crescand zilnic cu 100 ml de apa fiarta, pana ce se ajunge la cantitatea de 3,500 l de apa fiarta.
Cura dureaza 31 de zile si are un puternic efect depurativ.
Este contraindicata bolnavilor de hipertensiune arteriala.

Ajuta si vindeca in orice boli generate de acumulari de toxine.
Pentru urmarea curei nu este nevoie decat de perseverenta.

TRATAMENT cu apa BETI APA PE STOMACUL GOL

In Japonia zilelor nostre este foarte popular obiceiul de a bea apa imediat dupa trezire in fiecare dimineata. Mai mult, testele cercatatorilor au demonstrat valoarea acestui obicei. Publicam mai jos o descriere a folosirii apei pentru cititorii nostri. Pentru cei in varsta si pentru bolile grave ca si pentru bolile moderne, tratamentul cu apa a fost considerat de succes de catre o societate medicala japoneza, ca tratament sigur 100% pentru urmatoarele boli:
Dureri de cap, dureri ale corpului, sistemul circulator, artrita, batai puternice ale inimii, epilepsie, grasimi in exces, astm bronsic, tuberculoza, meningita, boli de ficat si urina, voma, gastrita, diaree, hemoroizi, diabet, constipatie, toate bolile de ochi, cancer la organelle genitale si dereglari menstruale, boli ale urechilor, nasului si gatului.
METODA DE TRATAMENT
1. Dimineata, imediat dupa trezire, inainte de a va spala pe dinti, beti 4x 160 ml apa ( aproximativ o jumatate de litru in total)
2. Spalati-va pe dinti dar nu mancati si nu beti nimic 45 minute.
3. Dupa 45 minute puteti bea si manca normal.
4. Dupa 15 minute de la micul dejun, pranz sau cina nu mancati si nu beti nimic 2 ore.
5. Cei care sunt batrani sau bolnavi si nu pot bea 4 pahare cu apa la inceput pot incepe prin a bea apa mai putina si sa creasca gradual pana la 4 pahare pe zi.
6. Metoda de mai sus va vindeca boli si toata lumea se poate bucura de o viata sanatoasa. Urmatoarea lista da numarul de zile de tratament
necesar pentru vindecarea/ controlul/ reducerea principalelor boli:
1. Presiune ridicata a sangelui- 30 zile
2. Gastrita - 10 zile
3. Diabet – 30 zile
4. Constipatie- 10 zile
5. Cancer- 180 zile
6. Tuberculoza- 90 zile
7. Pacientii cu artrita ar trebui sa urmeze tratamentul de mai sus doar 3 zile in prima saptamana si incepand din a doua saptamana zilnic.
Aceasta metoda de tratament nu are efecte adverse; oricum, la inceputul tratamentului s-ar putea sa fie necesar sa urinati de mai multe ori.
Este si mai bine daca continuati acest tratament ca o activitate de rutina in viata voastra. Beti apa si ramaneti sanatosi si activi.

Chinezii si japonezii beau ceai fierbinte si la masa apa ce nu este rece.
Poate este timpul sa adoptam obiceiul lor de a bea apa in timp ce mancam!!!
Pentru cei carora le place sa bea apa rece, aceste randuri sunt pentru voi!
Este placut sa bei o ceasca cu o bautura rece dupa o masa dar,.... apa rece va solidifica mancarurile uleioase pe care tocmai le-ati consumat.Va va incetini digestia. Odata ce acest “noroi” reactioneaza cu acidul, va fi absorbit mai repede decat hrana solida. Va depune un strat pe intestine. Foarte curand, acesta se va transforma in grasime si va duce la cancer.
Este cel mai indicat sa beti supa fierbinte sau apa calda dupa masa.

marți, 7 iulie 2009

SEMNAL UVB

Stiati ca?

Razele UVB provoaca înrosiri si arderi ale pielii. Efectele lor se limiteaza la epiderma. Ele produc un bronz întârziat, ce apare dupa formarea pigmentului negru al pielii, numit melanina, dupa 48-72 de ore de la expunere. Razele UVB sunt principala cauza a cancerului de piele.
Vitamina D3 produsa de razele UVB ajuta la mentinerea în organism a unui nivel sanatos de calciu si fosfor, care contribuie la prevenirea rahitismului si a osteoporozei, la fel ca si la alte afectiuni fizice si cutanate.
Razele UVA penetreaza straturile profunde ale pielii, deteriorând astfel fibrele de elastina si de colagen ale dermei. Razele UVA nu ard pielea precum cele UVB, dar produc o pigmentare în minutele urmatoare expunerii care nu este datorata formarii unei noi melanine, ci a oxidarii melaninei deja prezente în piele. Prin razele UVA se produce o bronzare de scurta durata.


Este îngrijorator numarul din ce în ce mai mare al bolnavilor care se prezinta la consultatie cu arsuri solare.
De saptamâni întregi este alerta în Europa. Acum doua saptamâni s-a masurat concentratia de UVB deasupra Ungariei si Poloniei si s-a înregistrat valoarea de 9,4, pe o scala de la 1 la 10 , unde 10 este maxim. Aceasta înseamna ca s-au înregistrat radiatii UVB de noua ori mai mari decât poate suporta pielea noastra.
Aceasta înseamna ca o expunere de zece minute la soare, între orele 11..30 si 16, produce arsura solara care poate transforma orice neg pigmentar într-unul malign.
Doua arsuri solare la copii sub 14 ani duc la înzecirea riscului de aparitie a melanomului malign dupa 20 de ani.
Verdictul e serios si ar trebui sa avem mesaje de avertizare în toata presa si pe toti stâlpii.
De ce totusi la noi e atât de liniste?
Pentru ca în România nu se masoara oficial UVB.
În aceste conditii, parintii îsi trimit inconstienti copiii la strand în miezul zilei, stau la soare fara niciun fel de protectie, iar apoi alearga la medic cu arsuri, de multe ori mult prea târziu pentru prevenirea cancerului de piele. S-au înzecit cazurile de displazie, de stari precanceroase, în care se recomanda deja excizarea. Ar fi bine sa apara mesaje de avertizare în presa, în parcuri, la intrarea în stranduri, ca oamenii sa fie informati si sa nu se expuna radiatiilor.
In conditiile în care autoritatile tac , nu avem ce face decât sa ne protejam din proprie initiativa de razele ucigase.
Doctorii sfatuiesc pe parinti sa nu tina deloc la soare copiii sub un an, iar cei peste un an, doar cu crema de protectie solara si doar în afara orelor de risc. Esentiala este protectia cu crema de protectie solara adaptata fototipului fiecaruia, dar cu cât factorul de protectie este mai mare, cu atât este mai bine. Pentru copii sunt importante cremele cu factor de protectie 50 sau 50+.
Nu trebuie sa uitam de ochelarii de soare, pentru ca razele UVB duc la arsuri de retina.
Si, foarte important, ultravioletele UVB trec si prin apa, asa ca cei care stau în bazine sau în mare sunt la fel de expusi ca cei de pe mal.
Dupa arsuri, este esentiala hidratarea, dusurile cu apa rece, iar pacientul trebuie sa se prezinte la medic, mai ales daca prezinta greata sau varsaturi.
Alerta va fi valabila toata vara si abia dupa ce Pamântul se va departa de Soare vom putea rasufla usurati.

Puteti verifica nivelul de radiatii UV in Romania pe site-ul
http://www.vremea-meteo.com/
Ca exemplu : nivel 7 indica radiatii de 7 ori peste cantitatea suportabila in mod normal
sau
http://www.idokep.ro/ pt romania

http://www.idokep.eu/ pt europa

http://www.idokep.hu/?oldal=uv pt ungaria

marți, 16 iunie 2009

PREGATITI CORPURILE PENTRU ASCENSIUNE

PREGATINDU-VA CORPUL VOSTRU FIZIC PENTRU ASCENSIUNE
Transmis de Daniele DeVo
Salutari, dragi Lucratori in Lumina ! si deci, realizarea schimbarii dragii voastre Gaia si intelegerea impactului ei asupra voastra si a lumii voastre , continua sa creasca.
ASCENSIUNEA ESTE UN PROCES NATURAL Santeti constienti ca ascensiunea este cel mai natural proces pentru absolvirea voastra din dimensiunea voastra prezenta? Au trecut multe mii de ani, de cand rezonanta blanda, iubitoare a ascensiunii a fost larg deschisa si normala. Frica, supravietuirea si amnezia, au condus umanitatea intr-o directie foarte diferita , intr-adevar si in aceasta noua directie , majoritatea si-au pierdut complet cunosterea ca procesul mortii nu este culminarea inevitabila la care sa va asteptati. Discutia despre ascensiune devine mult mai comuna , acum cand noile energii ale lumii post-schimbarii voastre , incep sa se accelereze dincolo de experientele anterioare.
Multi dintre voi se intreaba ce beneficii ale ascensiunii exista , dincolo de cele mai vizibile rezultate de a fi capabili sa va completati viata prezenta fara sa imbatraniti, fara dureri, boli si suferinta. Multi inteleg ca dupa moarte, sufletul traieste si isi aminteste adevarata lui divinitate. Si plini de bucurie, dupa ascensiune, amnezia care s-a instalat in creierele majoritatii umanilor la data nasterii lor, nu se va mai repeta din nou. Imaginati-va ca nu va mai uitati niciodata divinitatea voastra ! Imaginati-va traind fara frica, durere sau boli. Imaginati-va neindoindu-va de divinitate tuturor celor cu care va intalniti zi de zi ! Deci, cum intampinati ascensiunea in experienta voastra? Noi va sugeram sa deschideti un dialog cu propriul vostru corp. Fiecare celula a voastra detine o constiinta ; de ce sa nu dialogati cu ele si sa le invitati sa devina partenerele voastre constiente in viata voastra? Informati-va corpul nu numai ca il iubiti si il apreciati , ci si ca prezentul vehicol fizic, iubitor si magnific, sa fie una cu voi in ascensiune si partener cu voi in eternitate. Odata ce ati afirmat toate acestea, nu va intoarceti pur si simplu la vechile obiceiuri ale gandurilor, ci continuati conversatia. Faceti-o incet, in curgerea iubitoare a meditatiei voastre sau tare , pentru a adauga curgerile exterioare si vibratiile la acest amestec.
Imaginati-va cum este viata pentru cineva care ascende constient. Depinzand de varsta pe care o au cand se trezesc, ei vor incepe sa se ajusteze la varsta lor ideala. Un copil ( da, un copil isi reclama constient iluminarea, deasemenea ! ) , va continua sa imbatraneasca normal, pana cand maturitatea dorita este atinsa.

AVETI RABDARE SI INCEPETI VINDECAREA Corpurile care au avut boli , experimeteaza o schimbare a rezonantei care pare sa respinga frecventa bolii. Actualmente, rezonanta corpului creste, pentru a se alinia cu sanatatea si toate aliniamentele discordante sa se dizolve in sanatate.
Exista adesea efecte temporare de la noile frecvente , asa cum celulele voastre se ajusteaza : simptome ca , oboseala, dureri de cap, sete, somn prelungit sau insomnie.
Va rog sa va amintiti ca aceste efecte sant temporare si sant doar o parte a procesului de ajustare. Fiti rabdatori cu corpul vostru , asa cum el lucreaza pentru a ascensiona. Odihna, apa pura, mancarea sanatoasa si timpul petrecut in natura , va vor face tranzitia mai usoara. Asa cum iluminarea voastra evolueaza, noua voastra rezonanta va incepe sa deschida usi sau curgeri de energie care au fost mult timp inaccesibile.
Veti fi deasemenea capabili sa va bucurati cu usurinta de accesul catre centrul inimii voastre sacre , care in schimb, va v-a garanta accesul catre totalitatea vietii voastre spirituale. Exista un urias beneficiu fizic in asta ; voi gasiti accesul catre propriul vostru ADN si abilitatea de a-l revitaliza si a-l vindeca de-a lungul tuturor timpurilor, dimensiunilor si realitatilor. Aceasta vindecare se va imprastia deasemenea prin genele voastre , afectand deci membrii aceleiasi familii genetice ale voastre. Corpul vostru a fost briliant desemnat pentru nemurire.
Stiinta medicala stie ca fiecare celula se poate regenera complet la fiecare 7 ani. Aceasta se intampla fie ca exersati sau nu , fie ca mancati organic, dormiti 8 ore pe noapte sau meditati sau nu.
Ascensiunea este una dintre cheile modificatoare care incurajeaza celulele voastre sa se regenereze cu sanatate, vitalitate si tinerete. Ce ii impiedica pe majoritatea umanilor, sant credintele si obiceiurile lor. Majoritatea dintre voi credeti in procesul de imbatranire si credeti in boli. De cand energia urmeaza gandul in proportie de 100 % din timp, credintele voastre, care sant formate din repetate ganduri in boala, deschid usa pentru a le permite acestora sa intre in experienta voastra si aceeasi repetitie a gandului, mentine celulele in tiparul bolii, cand ele regenereaza.
Pentru a opri regenerarea bolii , aceste ganduri si emotiile lor asociate trebuie sa se schimbe.

DESCHIDETI-VA CATRE CONSTIINTA SUFLETULUI Deci, cum poate cineva sa opresca gandurile pline de frica despre boala si imbatranire? Acesta este un efort persistent ; el cere ca acele ganduri proaste sa fie redirectionate catre gandurile iubitoare ale sanatatii si iubirii de sine. Exista o mare bucurie in crearea unei adevarate relatii constiente cu propriul vostru suflet - acea parte din voi care este infinita, eterna, angelica si in sanatate divina intotdeauna. Cu cat mai mult va asociati cu sufletul vostru, cu atat mai mult deschideti oportunitatea de a va contopi cu el. Si eventual, cateodata mai devreme si cateodata mai tarziu, voi deveniti constiinta sufletului vostru mai intai si constiinta personalitatii/ego, in al 2-lea rand. Din aceasta perspectiva iubitoare, sanatatea, pacea interioara si ascensiunea devin alegerea voastra.
Daca va intrebati ce cantitate de cunoastere este necesara pentru a indeplini toate acestea, relaxati-va si contemplati intelepciunea propriului vostru sine inalt. Si noi spunem sa contemplati-ganditi si sa cugetati la energiile unice si glorioase ale Sinelui vostru Inalt. Aceasta contemplare va aliniaza pentru comunicarea clara cu Sinele Inalt- in ambele directii ! Aceasta comunicare nu este numai energetica , splendida, ci deasemenea plina de intelepciune pentru ca voi sa o accesati si sa o folositi.
Sinele vostru Inalt stie ce sa faca si cand sa o faca. Treaba voastra este sa oferiti Sinelui vostru Inalt oportunitatea , prin practicarea aliniamentului cu propria voastra fiinta interioara, meditand !
O TRANZITIE GLORIOASA in parteneriat cu sufletul vostru , Sinele vostru Inalt va v-a anima genele si ADN-ul vostru , pentru a va alinia cu rezonanta propriei voastre ascensiuni , la fel de bine ca si frecventele cerute de corpul vostru pentru a participa.
Va rog, sa nu credeti ca noi sugeram ca ceea ce voi numiti "moarte" , asa cum o experimenteaza majoritatea coplesitoare a oamenilor este o cadere, pentru ca nu este. Nici "doliul" sau "supararea" nu sant gresite sau nepotrivite ; ele sant pur si simplu unelte minunate pentru vindecare si folosite de multi oameni , foarte puternic. Noi am dori sa intelegeti ca moartea este o nastere , o absolvire, o tranzitie glorioasa si extatica si necunoscuta pentru majoritatea dintre voi , o alegere. Daca santeti intrigati de ideea de ascensiune , un loc bun de a incepe pregatirea voastra este un dialog cu sinele vostru fizic. Corpul si celulele voastre va vor informa ceea ce doresc ele pentru a se inalta si a trai in frecventele ascensiunii. Cateva din comunicarile pe care le veti auzi vor fi cererile asteptate pentru purificare, hrana sanatoasa si apa, timp pentru meditatii si exercitii , necesitati uzuale si logice pentru sanatatea voastra in 3 D si 4 D.
Si cateva dintre cereri vor fi sugestii, cum ar fi :
sa va binecuvantati corpul adesea cu iubire neconditionata, chiar si atunci cand este bolnav, infricosat, greu, slab, batran sau tanar,
sa va binecuvantati mancarea , inainte de a o consuma, incat rezonanta ei se schimba spre iubirea neconditionata , chiar si atunci cand duceti furculita la gura .
Si in acele zile cand nu puteti sa faceti exercitii, sa va imaginati exersand , deoarece corpul vostru nu face diferenta intre exercitiul efectiv si vizualizare.
Fiinta voastra fizica are o mare cantitate de intelepciune de impartasit si va sustine in fiecare moment al vietii voastre cu iubire neconditionata, chiar si in punctul in care imbatraniti si muriti, chair daca santeti inconstienti sau nu doriti sa alegeti optiunea ascensiunii.
Iubirea este frecventa ascensiunii. Daruind si primind iubire este procesul si cea mai directa cale catre starea de ascensiune. Este singura cale catre ascensiune? Nu, dar este cu siguranta una din cele mai sacre. Noi va binecuvantam pe calea voastra si in alegerile voastre.
Namaste !
Sursa : http://www.lightandbalance.com/ Fratia Luminii

vineri, 15 mai 2009

PROVOCAREA INFINITULUI


Calea spre noi trece prin tot.........

Daca dorim sa ajungem la nivelurile noastre cele mai profunde trebuie sa incepem calatoria in esential.
Sugerez sa incercati sa va traiti starea de imponderabilitate si nedefinire din momentul mortii si orice alta stare sau altceva legat de ea.
E nevoie de curaj sa testezi infinitul si valentele lui...
Daca avem curajul sa testam starea de imponderabilitate spre acea alta lume- astralul -in care iesim de fapt in fiecare noapte in momentul somnului, cerem egoului nostru si starii noastre de constienta, inclusiv mintii noastre ...............SA TACA..............
Poate fi o mare provocare de stres.... dar rezultatele merita tot efortul... mai ales ca ceea ce avem de invins se afla in noi...sunt incarcaturile noastre negative cu care venim din ziua de ieri, din alte vieti, din ancestral.........

Asa ca "Hai sa ne simtim debarasati de tot balastul...si sa fim noi, cei din vecie ! "

Reusind asa ceva , ne redefinim in fata lui Dumnezeu si il reconsideram pe Dumnezeul din noi si ne recreem viata, sanatatea, fiinta, posibilitatile, realitatea dupa parametrii corecti, originari, cu care Divinitatea ne-a inzestrat, dar noi i-am pervertit pe parcursul mult experiente , in eoni...

Altfel spus :
"Cand esti prea indragostit de propriul tau vis (interpretarea personala a acestei vieti a ta) pana cand nu vei reusi sa visezi un alt vis, nou si curat, vei avea parte de cosmarul pe care ti l-ai creat singur "


Va prezint mai jos o introspectie asemanatoare, dar involuntara, ... si va rog ca , citind aceste surprinzatoare si inaltatoare descrieri, ....................sa nu uitati ..............ca fiecare dintre noi trebuie sa aruncam balastul.............si sa traiti o stare interioara similara detasarii in momentul destruparii de corpul fizic.................

"Asta era ziua in care aveam sa mor. Asa ca mi-am chemat cativa prieteni si mi-am luat la revedere. Mi-am trezit ingrijitoarea si i-am spus. Facusem o intelegere cu ea ca imi va lasa cadavrul in pace sase ore, pentru ca citisem ca se intampla tot soiul de lucruri interesante, atunci cand mori. Am adormit la loc.
Urmatorul lucru pe care mi-l amintesc este inceputul unei experiente tipice in apropierea mortii. Dintr-o data eram perfect constienta ca stateam in picioare, dar corpul meu era asezat in pat. In jurul meu era un fel de intuneric. Ma simteam mai vie in afara corpului, decat in viata obisnuita. Totul era atat de viu, incat puteam vedea fiecare camera din casa. Puteam vedea si acoperisul casei, inprejurimile ei si chiar dedesubtul casei.
Era o Lumina care stralucea. M-am intors spre Lumina, care era foarte asemanatoare celei descrise de alti oameni in experientele lor din apropierea mortii. Era atat de minunata. Este tangibila, o poti simti. Este ademenitoare; vrei sa te duci spre ea, asa cum te-ai arunca in bratele tatalui sau mamei tale ideale. Pe masura ce am inceput sa ma misc catre Lumina, am stiut intuitiv ca daca merg catre Lumina, voi muri. Asa ca mergeam spre Lumina si spuneam: "Te rog sa astepti un minut; stai doar o secunda. Vreau sa ma gandesc la asta, as vrea sa-ti vorbesc inainte sa plec". Spre surprinderea mea, in acel punct intreaga experienta s-a oprit. Va puteti controla experienta dupa moarte. Nu va aflati intr-un vartej incontrolabil.
Asa ca dorinta mea a fost respectata si am avut o discutie cu Lumina. Lumina lua permanent diferite forme, Iisus, Budha, Krishna, mandale, imagini si semne arhetipale. Am intrebat-o: Ce se intampla aici? Te rog, Lumina, explica-mi. Chiar vreau sa stiu care este realitatea situatiei. Nu pot pune exact in cuvinte, pentru ca era un fel de comunicare telepatica.
Lumina mi-a raspuns. Informatia care mi-a fost transferata era ca, in timpul experientei tale dupa moarte, credintele tale sunt cele care dau forma feedback-ului pe care il primesti in fata Luminii. Daca esti budist sau catolic sau fundamentalist, primesti feedback legat de ceea ce era credinta ta. Ai ocazia sa o privesti si sa o examinezi, dar majoritatea oamenilor nu o fac. Dupa cum mi s-a revelat mie Lumina, mi-am dat seama ca ceea ce vedeam cu adevarat era matricea Sinelui nostru Superior.
Cu totii avem un Sine Superior, sau o parte suprasufleteasca a fiintei noastre. El mi s-a revelat in cea mai adevarata forma energetica a sa. Singurul fel in care il pot descrie cu adevarat este ca Fiinta Sinelui Superior este mai mult un canal. Nu arata asa, dar este o conexiune directa la Sursa, pe care o avem fiecare dintre noi. Suntem direct conectati la Sursa. Asa ca Lumina imi arata matricea Sinelui Superior. Eu nu eram angajata in nicio religie anume. Prin urmare, asupra acestei stari de fapt imi era dat feedback in timpul experientei mele dupa moarte.
Atunci cand ii ceream Luminii sa ma lamureasca, sa continue sa-mi explice, am inteles ce este matricea Sinelui Superior. Avem o retea in jurul planetei, la care sunt conectate toate Individualitatile Superioare.
Este ca si cum am avea o companie grozava, un nivel urmator, subtil de energie care ne inconjoara, nivelul spritului ca sa spunem asa. Apoi, dupa cateva minute, am mai cerut lamuriri. Chiar doream sa stiu despe ce este vorba in Univers si, de data asta, eram gata sa plec. Am spus: Sunt gata, ia-ma.
Atunci, Lumina s-a transformat in cel mai frumos lucru pe care l-am vazut vreodata: o manadala de suflete umane de pe aceasta planeta. Atunci am ajuns la aceasta imagine cu viziunea mea negativa a ceea ce se intampla pe planeta. Asa ca am intrebat Lumina, rugand-o sa ma lamureasca si am vazut, in aceasta mandala magnifica, cat de frumosi suntem cu totii in esenta noastra, in nucleul nostru. Suntem cele mai frumoase creatii.
Sufletul uman, matricea umana pe care o formam impreuna este absolut fantastica, eleganta, exotica, orice.

Nu pot spune destul despre felul in care mi s-a schimbat parerea despre Fiintele umane, in acel moment. Am spus: O, Doamne, nu stiam cat suntem de frumosi. La orice nivel, sus sau jos, in orice forma v-ati afla, voi sunteti cea mai frumoasa creatie.
Revelatiile primite de la Lumina continuau fara oprire. Apoi am intrebat Lumina: Asta inseamna ca Omenirea va fi salvata? Atunci, asemenea unei explozii de trambite cu o ploaie de lumini spiralate, Marea Lumina a vorbit spunand: Tine minte asta si nu uita niciodata: voi va salvati, voi va rascumparati si voi va vindecati. Ati facut-o intotdeauna. O veti face intotdeauna. Ati fost creati cu puterea de a face asta, inca dinainte de inceputul lumii.
In acea clipa am inteles si mai mult. Am inteles ca AM FOST DEJA SALVATI, si ne-am salvat pe noi insine, pentru ca am fost proiectati sa ne autocorectam asemenea intregului Univers al lui Dumnezeu. La asta se refera a doua venire. I-am multumit Luminii lui Dumnezeu, din toata inima. Cel mai bun lucru pe care am putut sa-l spun au fost urmatoarele cuvinte simple de multumire: O draga Dumnezeule, draga Universule, draga Sine Superior, Imi Iubesc Viata.
Lumina parea sa ma aspire si mai profund. Era ca si cum Lumina m-ar fi absorbit complet. Lumina Iubirii este ceva de nedescris. Am intrat intr-un alt taram, mai profund decat cel precedent si am devenit consienta de ceva mai mult, mult mai mult. Era un suvoi enorm de Lumina, vast si plin, adanc in Inima Vietii. Am intrebat ce era.
Lumina mi-a raspuns: Acesta este FLUVIUL VIETII. Bea din aceasta apa bogata, dupa dorinta inimii. Asa am facut. Am luat inghitituri, una dupa alta. Sa bei Viata insasi! Eram in extaz.
Atunci Lumina a spus: Ai o dorinta. Lumina stia totul despre mine, trecutul, prezentul si viitorul. Da! am soptit.
Am cerut sa vad restul Universului, dincolo de sistemul nostru solar, dincolo de toate iluziile omenesti. Lumina mi-a spus atunci ca pot sa merg odata cu Suvoiul. Am facut-o si am fost purtata prin Lumina, catre capatul tunelului. Am simtit si am auzit o serie de explozii sonice foarte blande. Ce mai goana!
Dintr-o data mi s-a parut ca sunt lansata de pe planeta, pe acest suvoi de Viata.. Am vazut Pamantul disparand. Sistemul solar, in intreaga lui splendoare, a trecut usor pe langa mine si a disparut. Cu o viteza mai mare decat cea a luminii, am zburat prin centrul Galaxiei, absorbind din ce in ce mai multa cunoastere, pe masura ce inaintam. Am aflat ca aceasta Galaxie si intreg Universul sunt pline de diferite forme de VIATA. Am vazut multe lumi. Vestea buna este ca nu suntem singuri in Univers!
Pe masura ce calatoream pe suvoiul de constienta prin centrul Galaxiei, suvoiul se desfacea in extraordinare valuri fractalice de energie. Supraaglomerarile Galaxiei, cu toata intelepciunea lor straveche, zburau pe langa mine. Primul gand a fost ca mergeam undeva, chiar calatoream. Dar apoi mi-am dat seama ca, pe masura ce suvoiul se marea, propria mea constienta se extindea si ea, pentru a cuprinde tot ce era in Univers! Toata creatia trecea pe langa mine. Era o minune de neimaginat! Eram cu adevarat un Copil Minune; un prunc in Lumea minunilor!
Atunci m-am regasit intr-o tacere profunda, dincolo de limitele linistii. Puteam vedea sau percepe VECIA, dincolo de Infinit.
Eram in Vid.
Eram in pre-creatie, inainte de Big Bang (Marea Explozie). Am trecut dincolo de inceputul timpului/ Primul Logos/ Prima Vibratie. Am fost in Ochiul Creatiei. Am simtit ca atingeam Fata lui Dumnezeu. Nu era un sentiment religios. Pur si simplu, am fost una cu Viata si Constienta Absoluta.
Cand spun ca am putut vedea sau percepe vesnicia, spun ca am putut experimenta modul in care Creatia, in intregimea ei, se autogenereaza. Era fara inceput si fara sfarsit. Este un gand care iti extinde mintea, nu-i asa?
Oamenii de stiinta percep Big Bang asemenea unui eveniment unic, ce a dat nastere Universului. Am vazut, in timpul experientei mele de viata dupa moarte, ca Big Bang a fost doar unul dintr-un numar infinit de alte Big Bang-uri care creeaza, incontinuu si simultan, Universuri . Singurele imagini care se pot apropia oarecum de asta, in termeni umani, ar fi acelea create de super computere ce folosesc ecuatii de geometrie a fractalilor.
Oamenii din antichitate stiau toate astea. Ei spuneau ca Dumnezeu crea periodic noi Universuri, expirand si recrea alte Universuri, inspirand. Aceste epoci se numesc Yuga. Stiinta moderna a numit asta, Big Bang. Ma aflam in constienta absoluta, pura. Puteam vedea sau percepe toate marile explozii Big Bang sau Yuga, cum se creau si se recreau. Am intrat instantaneu, simultan, in toate. Am vazut ca absolut fiecare particica a creatiei are, la randul sau, puterea de a crea. Este foarte dificil de explicat. Inca nu am cuvinte sa o descriu.
Mi-au trebuit ani intregi, dupa ce m-am intors din experienta mea in preajma mortii, sa asimilez orice fel de cuvinte care sa descrie experienta Vidului. Pot sa va spun acum numai atat: Vidul este mai putin decat nimic si totusi, mai mult decat orice exista! Vidul este zero absolut, haosul ce da nastere tuturor posibilitatilor. Este Constienta Absoluta, cu mult mai mult decat Inteligenta Universala.
Vidul este golul sau nimicul dintre manifestarile fizice. Este SPATIUL dintre atomi si componentele lor. Stiinta moderna a inceput sa studieze acest spatiu. Ea il numeste punctul Zero. Ori de cate ori se incearca sa fie masurat, instrumentele depasesc scala, sau, cum s-ar spune, tind spre infinit. Pana acum nu a fost gasita o modalitate de a masura, cu precizie, infinitul. In corpul vostru si in Univers exista mai mult spatiu zero, decat orice altceva!
Ceea ce misticii denumesc Vid, nu este un vid. Este atat de plin de energie, un alt fel de energie care a creat tot ceea ce suntem. Totul, incepand de la Big Bang este vibratie, de la primul Cuvant care este prima vibratie.
Biblicul EU SUNT in realitate are un semn de intrebare dupa el. EU SUNT . Ce sunt eu?
Astfel, creatia lui Dumnezeu exploreaza Sinele lui Dumnezeu, in orice fel posibil, intr-o explorare continua prin fiecare dintre noi. Am inceput sa vad, in timpul experientei mele in preajma mortii, ca tot ceea ce este, este Sinele, literalmente Sinele vostru, Sinele meu. Totul este marele Sine. De aceea stie Dumnezeu, chiar si atunci cand cade o frunza. Lucrul acesta este posibil, pentru ca oriunde te-ai afla, este centrul Universului. Oriunde se afla orice atom, acela este centrul Universului. Exista Dumnezeu in asta si Dumnezeu in Vid.
Atunci cand exploram Vidul, in timpul experientei mele in preajma mortii, si toate acele Yuga sau creatii, ma aflam complet in afara timpului si spatiului, asa cum le cunoastem noi. In aceasta stare extinsa am descoperit ca, de fapt, creatia este Constienta Absoluta Pura, sau Dumnezeu, care vine in Experienta Vietii, asa cum o stim noi. Vidul insusi este lipsit de experienta. Este inaintea vietii, inainte de prima vibratie.

Dumnezeirea inseamna mai mult decat Viata si Moarte.

Prin urmare, exista chiar mai mult de experimentat in univers, decat Viata si Moartea!

Cand am inteles acest lucru, terminasem cu Vidul si doream sa ma intorc la Creatia sa, sau Yuga. Parea lucrul cel mai normal de facut. Atunci m-am intors brusc prin cea de-a doua Lumina, sau Big Bang, si am auzit mai multe explozii de catifea. Am mers pe suvoiul constientei, inapoi prin intreaga Creatie, si ce mai calatorie a fost! Supraaglomerarile Galaxiilor au trecut prin mine, aducandu-mi si mai multa intelegere.
Am trecut prin centrul Galaxiei noastre, care este o gaura neagra. Gaurile negre sunt marile procesoare sau reciclatoare ale Universului.
Stiti ce se afla de cealalta parte a unei gauri negre? Noi suntem; Galaxia noastra, care a fost reprocesata dintr-un alt Univers. In intreaga ei configuratie energetica, Galaxia arata asemenea unui oras fantastic al luminilor. Toata energia de pe aceasta parte a Big Bang-ului este Lumina. Fiecare subatom, atom, stea, planeta, chiar si constienta insasi, sunt alcatuite din Lumina si au o frecventa. Lumina este viata. Totul este alcatuit din Lumina, chiar si pietrele. Asa ca totul este viu. Totul este alcatuit din Lumina lui Dumnezeu; totul este foarte inteligent.
Atunci cand eram purtata pe suvoi, am putut vedea, in cele din urma, ca se apropia o Lumina imensa. Am stiut ca era Prima Lumina; Matricea Sinelui Superior a Sistemului nostru Solar. Apoi, intregul nostru Sistem Solar a aparut in Lumina, insotit de una dintre exploziile acelea de catifea.
Am putut vedea toata energia pe care o genereaza acest Sistem Solar si este un spectacol incredibil de Lumina! Am putut auzi Muzica Sferelor.
Sistemul nostru Solar, asemenea tuturor corpurilor ceresti, genereaza o matrice unica de Lumina, sunet si energii vibrationale.
Civilizatiile avansate de pe alte sisteme stelare pot detecta in Univers Viata, asa cum o stim noi, dupa amprenta energetica si vibrationala a matricei. Este o joaca de copii. Copilul minune al Pamantului (Fiintele umane) face chiar acum o gramada de zgomot, asemenea copiilor care se joaca in curtea Universului.

Lumina mi-a explicat ca nu exista moarte; suntem Fiinte nemuritoare. Suntem vii dintotdeauna!

Am inteles ca facem parte dintr-un sistem natural viu, care se recicleaza permanent. Nu mi s-a spus niciodata ca trebuie sa ma intorc. Am stiut ca va trebui. Era firesc, dupa tot ceea ce am vazut in timpul exeperientei mele in preajma mortii.
Nu stiu cat timp am fost cu Lumina, in timp uman. Dar a venit un moment in care am inteles ca toate intrebarile mele isi primisera raspuns si ca intoarcerea mea era iminenta. Cand spun ca toate intrebarile mele capatasera raspuns dincolo, chiar asta vreau sa spun. Toate intrebarile mele au primit raspuns. Fiecare om are o viata diferita si intrebari diferite, la care cauta raspuns. Unele dintre intrebarile noastre sunt universale, dar fiecare dintre noi exploreaza acest lucru pe care il numim Viata, in felul sau personal unic. Asa se intampla cu orice forma de viata, de la munti, la fiecare frunza, din fiecare copac.
Acest lucru este foarte important pentru noi ceilalti din acest Univers. Pentru ca totul contribuie la Imaginea Generala, la deplinatatea Vietii. Noi suntem literalmente Dumnezeu care exploreaza Sinele lui Dumnezeu, intr-un Dans infinit al Vietii. Unicitatea noastra sporeste intreaga Viata.

Cand am inceput intoarcerea catre ciclul vietii, nu mi-a trecut nicio clipa prin minte, nici nu mi s-a spus, ca ma voi intoarce in acelasi trup. Am avut incredere deplina in Lumina si in procesul Vietii.

Atunci cand suvoiul s-a unit cu marea Lumina, am cerut sa nu uit niciodata revelatiile si sentimentele legate de ceea ce am invatat dincolo.
A urmat un da. Am simtit cum sufletul imi era sarutat.
Apoi am fost dusa inapoi prin Lumina, in taramul vibrational. Intregul proces s-a inversat, cu si mai multe informatii care mi-au fost transmise. M-am intors acasa si mi s-au dat lectii din experienta mea in preajma mortii, legate de mecanica reincarnarii. Mi s-au dat raspunsuri la toate micile mele intrebari: Cum se face asta? Cum se face ailalta? Am stiut ca ma voi reincarna.
Pamantul este un mare procesor de energie si constiinta individuala evolueaza dinspre el, in fiecare dintre noi. Ma gandeam la mine ca fiind om pentru prima data, si eram fericita sa fiu asa. Din ceea ce am vazut, as fi fericita sa fiu si un atom in acest Univers. Un atom. Asa, ca sa fiu partea umana a lui Dumnezeu -asta este cea mai minunata binecuvantare. Este o binecuvantare dincolo de orice ne inchipuim noi ca poate fi o binecuvantare. Pentru fiecare dintre noi, sa fim partea umana a acestei experiente este ceva teribil si magnific. Fiecare dintre noi, oriunde si oricum ar fi, ratat sau nu, este o binecuvantare pentru planeta, exact in locul in care se afla.
Am trecut prin reincarnare, asteptandu-ma sa ajung un bebelus undeva. Dar mi s-a dat o lectie despre cum evolueaza identitatea si constienta individuala. Am fost atat de surprinsa, cand am deschis ochii. Nu stiu de ce, pentru ca o intelesesem, dar a fost totusi o surpriza atat de mare sa ma intorc in acest corp, inapoi in camera mea, cu cineva care ma privea, plangand in hohote. Era infirmiera mea. Ea renuntase la o ora si jumatate dupa ce ma gasise moarta. Corpul meu era rigid si inflexibil. S-a dus in cealalta camera. Atunci m-am trezit si am vazut lumina afara. Am incercat sa ma ridic si sa ma duc spre ea, dar am cazut din pat. Infirmiera a auzit zgomot si a venit in fuga, si m-a gasit pe podea.
Cand mi-am revenit, am fost foarte surprinsa si, in acelasi timp, plina de veneratie fata de ceea ce mi se intamplase in timpul experientei mele in preajma mortii. La inceput, toate amintirile calatoriei mele pe care le am acum, nu existau. Continuam sa alunec din lumea asta si intrebam intr-una: Traiesc?. Lumea asta parea mai ireala decat cealalta. In trei zile ma simteam din nou normal, mai clara si totusi diferit de felul in care ma mai simtisem vreodata in viata. Amintirile experientei mele au revenit mai tarziu. Nu vedeam nimic rau in nicio Fiinta umana pe care o cunoscusem vreodata. Inainte, eram cu adevarat plina de judecati.. Credeam ca multi oameni erau ratati. De fapt, credeam ca toti, in afara de mine, erau niste ratati. Dar am scapat de toate astea, acum.
In timpul experientei mele, a trebuit sa cobor in ceea ce voi toti ati putea numi Iad si a fost foarte surprinzator. Nu am vazut Satana sau raul. Coborarea mea in Iad a fost o coborare in mizeria umana obisnuita a fiecarei persoane,in ignoranta si intunericul lipsei de cunoastere. A parut ca o eternitate jalnica. Dar fiecare dintre milioanele de suflete din jurul meu avea o mica stea de Lumina, care ii era tot timpul la dispozitie. Dar nimeni nu parea sa-i acorde atentie. Erau atat de prinsi in propria durere, trauma si suferinta. Dar, dupa ceea ce a parut o eternitate, am inceput sa chem Lumina aceea, asemenea unui copil care isi striga parintii in ajutor.
Atunci, Lumina s-a deschis si s-a format un tunel care a venit direct la mine si m-a izolat de toata frica si durerea. Asta este, in realitate, Iadul. Asa ca, ceea ce facem este sa invatam sa ne tinem de mana, sa ne apropiem. Portile Iadului sunt acum deschise. Ne vom uni, ne vom prinde de maini si vom pasi impreuna, afara din iad.
Lumina a venit la mine si s-a transformat intr-un Inger auriu, imens. Am spus: Esti Ingerul Mortii?
Mi-a transmis ca era suprasufletul meu, matricea Sinelui meu Superior, o parte foarte veche a noastra. Apoi am fost dusa la Lumina.
Curand, stiinta noastra va cuantifica spiritul. Va fi minunat, nu-i asa? Descoperim acum dispozitive care sunt sensibile la energia subtila, sau la energia spiritului. Fizicienii folosesc aceste acceleratoare de particule, pentru a zdrobi atomii si a vedea din ce sunt formati. Au ajuns pana la nivelul quarcilor si asa mai departe. Ei bine, intr-o buna zi vor ajunge pana la nimicul care tine totul laolalta si il vor numi Dumnezeu. De abia acum incepem sa intelegem ca si noi cream, pe parcurs.
Cand am vazut vesnicia, in timpul experientei mele, am ajuns pe un taram in care exista un punct in care transmitem intreaga cunoastere si incepem sa cream urmatorul fractal, urmatorul nivel.
Avem puterea de a crea, pe masura ce exploram. Si acesta este Dumnezeu, care se extinde prin noi.
De la intoarcerea mea, am trait experienta Luminii in mod spontan si am invatat cum sa ajung in acel spatiu, aproape oricand in timpul meditatiei mele. Fiecare dintre voi poate face asta.
Nu este nevoie sa muriti, sau sa aveti o experienta in preajma mortii, pentru a face acest lucru. Sunteti dotati pentru asta, aveti deja tot ce va trebuie.
Corpul este cea mai minunata Faptura de Lumina din cate exista.
Corpul este un Univers de Lumina incredibila.
Spiritul nu ne forteaza sa dizolvam acest corp. Nu asta se intampla.
Nu mai incercati sa deveniti Dumnezeu; Dumnezeu devine voi. Aici.

L-am intrebat pe Dumnezeu: Care este cea mai buna religie de pe planeta? Care este cea corecta? Si Dumnezeirea a spus, cu multa iubire: Nu-mi pasa. A fost o gratie incredibila. Cand Dumnezeirea a spus nu-mi pasa, am inteles imediat ca noua trebuie sa ne pese. Este important pentru ca noi suntem Fiintele carora le pasa. Are importanta pentru noi, iar in asta rezida importanta. Ceea ce aveti este ecuatia energiei in spiritualitate. In cele din urma, Dumnezeirii nu ii pasa daca esti protestant, budist sau orice altceva. Toate reprezinta fatetele unui intreg. Mi-as dori ca toate religiile sa-si dea seama de asta si sa se lase unii pe altii in pace. Nu inseamna sfarsitul fiecarei religii, ci faptul ca vorbim despre acelasi Dumnezeu. Traiti si lasati-i si pe altii sa traiasca. Fiecare are o alta viziune. Si toate fac parte din imaginea globala; toate sunt importante.
Am trecut dincolo, in timpul experientei mele in preajma mortii, plina de temeri legate de deseurile toxice, rachetele nucleare, cresterea exploziva a populatiei si de distrugerea padurii amazoniane.
M-am intors, iubind fiecare problema. Iubesc deseurile nucleare. Iubesc norul urias in forma de ciuperca; acesta reprezinta cea mai sfanta mandala care am manifestat-o pana acum, ca un arhetip. El, mai mult decat orice religie si filozofie de pe Pamant, ne-a adus impreuna, dintr-o data, la un nou nivel al constientei. Stiind ca am putea arunca planeta in aer de 50 de ori, sau de 500 de ori, realizam in cele din urma ca poate ne aflam cu totii aici, impreuna.
Pentru o perioada au trebuit sa puna mai multe bombe, pentru ca sa ne faca sa intelegem. Atunci am inceput sa spunem: nu mai vrem asa ceva. Acum ne aflam, de fapt, intr-o lume mai sigura decat a fost ea vreodata si va deveni si mai sigura. Asa ca, m-am intors din experienta mea in preajma mortii, iubind deseurile toxice, pentru ca ne fac sa ne apropiem unii de altii. Aceste lucruri sunt atat de mari.
Dupa cum ar putea spune Peter Russel, aceste probleme sunt acum de dimensiunea sufletului. Avem raspunsuri de dimensiunea sufletului? DA!
Taierea padurii amazoniene va incetini si, in cincizeci de ani de acum incolo, vor fi mai multi copaci pe planeta, decat au fost in multa vreme. Daca va ocupati de ecologie, faceti-o in continuare; sunteti acea parte din sistem care devine constienta. Faceti-o cu toata puterea, dar nu fiti deprimati. E o parte din ceva mult mai mare.
Pamantul se afla in procesul domesticirii sale. Nu va mai fi niciodata un loc atat de salbatic, cum era altadata. Vor ramane locuri salbatice marete, rezerve in care natura sa prospere. Gradinaritul si rezervele vor constitui preocuparile viitorului.
Cresterea populatiei ajunge foarte aproape de gama optima de energie, care sa determine o schimbare a constientei. Aceasta schimbare in constienta va conduce la schimbari in domeniul politicii, banilor si energiei..
Dupa moarte, trecand prin experienta mea in preajma mortii si intorcandu-ma, respect cu adevarat viata si moartea.
In experientele noastre cu ADN ul s-ar putea sa fi deschis poarta unui mare secret. In curand vom putea trai cat de mult vrem sa traim in acest corp.
Dupa ce veti fi trait in jur de 150 de ani, veti simti intuitiv ca vreti sa schimbati canalele. Sa traiesti o vesnicie intr-un singur trup, nu este la fel de creativ ca si reincarnarea, ca si transferul energiei in acest vortex fantastic de energie in care ne aflam. Vom vedea cu adevarat intelepciunea Vietii si mortii si ne vom bucura de ea. Dupa cum stau lucrurile, suntem deja in viata, dintotdeauna.
Acest corp in care va aflati a fost viu dintotdeauna. El vine dintr-un suvoi de Viata care isi are originea la Marea Explozie (Big Bang) si chiar dincolo de ea.
Acest corp da viata vietii urmatoare, cu energie densa si subtila.
Acest corp a fost deja viu, de o vesnicie.
Patricia Diane Cota-Robles Sursa: http://eraofpeace.org/

marți, 28 aprilie 2009

SAPTAMANA IUBIRII

Referitor la faptul ca suntem fapturi complexe, influentate continuu de exterior si reactiile noastre interioare, sisteme deschise, care e de dorit sa fie permanent deschise pentru acces de energie divina, fac un comentariu legat de aportul iubirii in viata si fiintele noastre.

Aduc aminte tuturor prietenilor mei ca ne aflam in saptamana in care este foarte prielnic
sa facem apel la ajutorul ingerilor iubirii eterne.

Sa lasam deoparte implicarile negative din viata cotidiana, sa ne deschidem empatic catre toti cei din jurul nostru, sa le intelegem reactiile, punandu-ne in locul lor, ca si cum putem vedea viata din postura lor....
Daca ne plasam in centrul fiintei noastre, apeland la frecventa Scanteii divine pe care ne-a daruit-o Tatal cand ne-am desprins de EL vom putea apela la ajutorul LUI si al ierarhiilor spirituale .




O metoda de echilibrare eficace este sa ne vizualizam minunat plasati integral intr-un holon de lumina aurie de forma a doua piramide unite la baza lor ( in piramida de sus stand cu mainile unite intinse deasupra capului, cu o distanta echivalenta de sub talpile picioarelor pana la varful piramidei de jos):



Simbolul mirific al iubirii pamantene este trandafirul - efectiv ei sunt cei care ne deschid chakra inimii prin darurile lor si ne transmit impuls de reunire cu Iubirea Divina.
Haideti sa apelam cu totii la esenta iubirii lor , imbracandu-i in afectiunea noastra. Nu raman niciodata datori si raspund instantaneu pe frecventele lor mirifice , cu care ne fac legatura din Inima Energetica la Divinitate.
Sa ii vedem pe ei, cei minunati, parte din minunea continua a CREATIEI DIVINE si sa fim deschisi catre bucuria subtila pe care ne-o transmit.
Transmit Iubirea si Recunostiinta mea Spiritului de grup al Ordinului Trandafirului.

vineri, 20 martie 2009

ADN grupul 2

Sfatuiesc pe orice dintre noi sa rosteasca mantrele de activare minim 12 minute zilnic, sau sa le vizualizeze in energie vibranta alb aurie, litera cu litera, curgand ca un fluviu continuu, incepand cu primul grup de 3 nivele, si sa avem vesti minunate !

GRUPUL 2 - GRUPUL DIVINITĂŢII UMANE
Urim Ve Tumim
– descrie imensa putere şi lumină
Aleph Etz Adonai
– îl descrie pe Dumnezeu; descrie copacul vieţii.
Ehyeh Asher Ehyeh
– înseamnă "Eu sunt ceea ce sunt" şi este nivelul magic

Descrierea pe larg a celor 12 nivele ale ADN-ului

Nivelul 1
Este genomul uman, stratul de ADN pe care îl puteţi vedea şi care reprezintă matricea biologică a Fiinţei Umane. Expune toate procesele chimice 4D implicate în energia voastră vitală. Aici se află toate misterele. Genomul Uman este foarte interesant. Ştiinţa voastră se poate întreba: "De ce sunt atât de multe în ADN-ul vostru care nu au nici un rol?" Ei se uită la gene şi la succesiunea părţilor. Ei se uită la aproximativ trei miliarde de elemente şi părţi! Aceasta este doar un singur nivel. Iar ei se miră că acest nivel al ADN-ului conţine atât de multe care par să nu facă nimic!
Acum, daţi-mi voie să vă întreb înainte de a trece la următoarea idee: Când aţi văzut voi un proces din evoluţia Umană care să creeze un sistem în care să fie multe nimicuri? Răspunsul este: Niciodată. Natura nu lucrează în acest fel. Biologia este foarte eficientă, dacă aţi observat. Aşadar, vă vom spune ceva ce nu am mai spus înainte: În această masă, care de multe ori e numită ADN-ul inutil, există un tipar. Are legătură cu comunicarea cu nivelul 6… nivelul magic.
Nivelul 2
Al doilea nivel este un nivel interdimensional pe care îl simţiţi cu toţii. Este dificil de explicat aceasta, dar acest nivel are un nume şi o culoare specifică, circulă în interiorul şi în afara dimensiunii a patra. Da, este interdimensional, dar are caracteristici care interferează cu ADN-ul vostru 4 D. Voi puteţi descrie acest nivel ca intuiţie… un nivel care este totodată responsabil pentru frică, bucurie şi iubire şi reacţiile pe care aceste emoţii le poartă spre nivelul de la bază. Este interdimensional şi atinge nivelul 4D pe care îl puteţi vedea şi care se numeşte genomul Uman.
Este nivelul care trebuie rescris odată cu statutul de ascensiune. Este nivelul viitorului şi trecutului vostru. Este nivelul care este pregătit pentru a fi rescris şi chiar reproiectat şi reactivat. Al doilea nivel ţine mult de emoţii. Este interdimensional, dar voi îl înţelegeţi, deoarece acesta este locul unde voi "simţiţi". Câteodată este sentimentul de furie sau îngrijorare şi câteodată este sentimentul de iubire. Câteodată este experienţa iubirii de Dumnezeu. Este nivelul emoţiei. Vă rugăm să vă gândiţi, emoţiile afectează reacţiile chimice? Răspunsul este un evident da. Îngrijorarea, iubirea, furia şi drama vor afecta în mod drastic biologia voastră. Deci al doilea nivel este nivelul cheie pentru echilibru.
Nivelul 3
Nivelul trei este catalizatorul pentru primul şi al doilea nivel. Este ceea ce noi numim nivelul ascensiunii. Este cel care este cel mai aproape de Spirit. Nivelul ascensiunii este de asemenea asociat cu o parte a corpului. Glanda Pineală reprezintă comunicarea cu nivelul ascensiunii (nivelul trei) al ADN-ului. Ce se întâmplă cu nivelul al treilea? Prin comunicarea pineală se modifică primul nivel (nivelul biologic) şi nivelul al doilea (nivelul emoţional). Când începeţi să conectaţi pinealul şi elementele comunicării acestuia cu al treilea nivel, acea parte care era inactivă va fi reactivată, iar glanda pineală va începe din nou să crească.
Nivelele 4 şi 5
Nivelul al patrulea trebuie să fie întotdeauna luat în consideraţie împreună cu cel de-al cincilea. Cele două nivele împreună reprezintă esenţa expresiei voastre (viaţa voastră prezentă pe pământ) şi divinitatea voastră pe planetă. Ele reprezintă "numele" cristalului din înregistrările Akashice. Nivelele patru şi cinci înseamnă: Atributul de bază şi cel mai important atribut spiritual este copacul vieţii, care este familia. Este un grup divin, cel care vorbeşte cu îngerii. Acest grup divin, parte a ADN-ului vostru, este cel care exclamă divinitatea voastră acolo unde mergeţi. Este cel care le spune celor din jurul vostru că voi vibraţi mai înalt – că începeţi să vă treziţi. Nu este invadator, ci informativ.
Nivelul 6
V-am spus despre nivelul 1 că nu este primul, ci mai degrabă este în mijloc. Şi acum vă voi spune că nivelul 6 este în mijloc! Aşadar, nivelele 1 şi 6 ale ADN-ului sunt legate în aşa fel încât stau unul peste altul. Trebuie. Nivelele 1, 6 şi 12, toate ocupă acelaşi spaţiu. Când vă aflaţi în al treilea nivel al meditaţiei – cel în care maeştrii au mers pe acest pământ – sunteţi întotdeauna în legătură cu nivelul 6 al ADN-ului. Dintre toate cele 12 nivele, nivelul 6 este cel mai divin nivel al ADN-ului. Este numele lui Dumnezeu şi înseamnă în altă limbă: Eu sunt ceea ce sunt.
 
Alterative Medicine Blogs - BlogCatalog Blog DirectoryDirector web luxdesign28.ro ClickLink.ro
>